کمپرسور سانتریفیوژ ( Single Shaft)
شرکت هوایار کمپرسور سانتریفیوژ Single Shaft را برای بسیاری از کارفرماها در صنایع پتروشیمی، پالایشگاه، شیمیایی، سیمان، فولاد و صنایع حمل و نقل تامین کرده است.
کمپرسور سانتریفیوژ ( Single Shaft)
شرکت هوایار کمپرسور سانتریفیوژ Single Shaft را برای بسیاری از کارفرماها در صنایع پتروشیمی، پالایشگاه، شیمیایی، سیمان، فولاد و صنایع حمل و نقل تامین کرده است.

این نوع از کمپرسورها، که جزو پرکاربردترین کمپرسورها در صنعت نفت و گاز هستند و در دسته های زیر طبقه بندی می شوند:

  • کمپرسور سانتریفیوژ Single Shaft تک استیج Overhung

کمپرسورهای تک استیج، همان طور که از نامشان پیداست، یک ایمپلر، یک دیفیوزر، یک ولوت (Volute) و یک IGV دارند. این نوع کمپرسورها، بسته به سیال درون آن، قادر هستند تا نسبت فشار ۳.۵ برای هر استیج را تامین نمایند. همچنین دبی آنها از محدوده ۱۷۰۰ m3/h تا دبی‌های بسیار بالا حتی نزدیک به ۵۰۰,۰۰۰ m3/h می‌تواند تغییر کند.

یکی از انواع کمپرسور سانتریفیوژ برای فشار کم و دبی‌های بالا، کمپرسورهای overhung تک طبقه هستند. این نوع کمپرسورها در صنایع نفت و گاز کاربرد محدودتری دارند. در این نوع کمپرسورها، ایمپلر در سمت مقابل موتور (NDE) قرار گرفته است. کمپرسورهای Overhung به دلیل مکش محوری جریان، بازده نسبتا بالا و محدوده عملکردی وسیع‌تری دارند. جریان سیال در این کمپرسورها تا ۶۰,۰۰۰ m3/hو نسبت فشار ۳.۵ می‌رسد. تفاوت اصلی این نوع کمپرسورها، با کمپرسورهای تک استیج Integrally Geared این است که گیربکس این کمپرسورها، در بیرون از مجموعه کیسینگ قرار دارد. عمده کاربرد کمپرسورهای overhung، در سرویس های گاز کک (Coke Gas Serivce) می باشد.

  • کمپرسور سانتریفیوژ چند استیج با برش افقی پوسته

در بین انواع مختلف کمپرسور سانتریفیوژ، این مدل از محبوبیت ویژه ای در صنعت برخوردار است. این نوع کمپرسورها برای کاربردهایی با فشار کاری کمتر از ۶۰ bar به کار می روند و از دو کپه نیمه استوانه ای (Cylinderical) تشکیل شده اند. محل اتصال دو کپه پوسته با پیچ بسته می شود.

به دلیل مسائل مربوط به نشت بندی (Sealing) و محدودیت های اتصال با پیچ، این کمپرسورها برای فشارهای بسیار بالا قابل استفاده نیستند. تقریبا تمامی اتصالات پایپینگ این نوع از کمپرسورها در کپه پایینی کمپرسور قرار گرفته است.

کمپرسور سانتریفیوژ Single Shaft چند استیج با برش عمودی پوسته

این نوع از کمپرسورها، همانند نمونه قبلی شکل استوانه ای دارند و با توجه به برش عمودی پوسته (casing) به کمپرسورهای barrel نیر معروفند. برخلاف نمونه قبلی، این کمپرسورها برای فشارهای بسیار بالا نیز عالی هستند. با توجه به ساخت یک تکه (one-piece construction) این کمپرسورها و وجود نشت بند (seal) در دو طرف barrel برای فشارهای تا ۶۸۰ bar نیز به کار می روند.

  • کمپرسور سانتریفیوژ چند استیج با پوسته زنگوله ای شکل

این نوع از کمپرسورها به دلیل شکل زنگوله ای پوسته به این نام، نامیده شدند. در این حالت در کنار پیچ، از رینگ هایی دور پوسته استفاده می شود که می تواند تحمل پوسته کمپرسور برای فشارهای بالاتر را امکان پذیر نماید.

  • کمپرسور سانتریفیوژ چند استیج برای خط لوله

این نوع از کمپرسورها، همانند نوع قبلی، پوسته زنگوله ای شکل دارند که شامل یک کاور عمودی برای قسمت انتهایی است. نازل های خروجی و ورودی این کمپرسورها در خلاف جهت یکدیگر قرار دارند بنابراین برای استفاده در خطوط لوله بسیار مناسب هستند. این کمپرسورها می توانند تا فشار ۱۰۰ bar نیز به کار می روند و معمولا برای استفاده در خطوط انتقال گاز طبیعی و کاربردهای مشابه، مناسب هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

در صورت نیاز به ارتباط مستقیم با همکاران ما در بخش فروش و خدمات فنی به صورت آنلاین تماس بگیرید .